Електроний посібник з
дисципліни "Мікропроцесорні системи"
 
Дипломный проект
                                                                       9.3.2. З’єднання RS 485

  З’єднання за допомогою EIA RS 485 дає можливість  підключення до шини, комунікаційної лінії зв’язку до 32 користувачів.
  Інтерфейс RS 485 задає, так само як і EIA-Standard, тільки електричні або, кажучи іншими словами, фізичні умови. Його було розроблено для того, щоб мати можливість приєднати більшу кількість користувачів до шини. В цьому інтерфейсі можливо підключення 32 користувачів (як передавачів, так і приймачів даних) до одного двопровідного шинного кабелю з симетричним перенесенням даних. Завдяки симетричній конструкції інтерфейсу досягається високий рівень захищеності від перешкод.
  Для передачі логічного рівня використовується метод різниці напруг. Всі прилади, які є у передавача та приймача даних, приєднуються до єдиної двопровідної лінії передач, це означає, що вони ввімкнені паралельно (див. рис. 9.6)
Рис. 9.6. Шинна система з інтерфейсом RS 485
  Часто для з’єднання RS 485 використовується 9-контактний штекерний роз’їм. На рис. 9.7 зображено розташування виводів та призначення сигналів такого інтерфейсу.
Рис. 9.7. Розташування виводів та сигналів
інтерфейсу RS 485
  Основні характеристики з’єднання RS 485: максимальна довжина лінії передач 1200 м (при зменшеній швидкості обміну даними 100 Кбіт/с) та максимальна швидкість передачі інформації 10 Мбіт/с (при дуже маленькій довжині магістралі).
  EIA-Norm визначає спочатку тільки електричні (фізичні) характеристики інтерфейсу, коли на одну шинну лінію передач приєднується декілька користувачів (тут до 32). Проблему комунікаційного конфлікту можна розв’язати за допомогою відповідного протоколу обміну даними. Тому з’єднання використовується завжди разом з протоколом обміну. Протокол може бути як власної розробки, так і стандартизований. Це означає, що описуючи з’єднання, реквізити «RS 485» вказують тільки на фізичні характеристики (фізичний рівень 1). Додатково потрібні дані про протокол, що використовується (фізичний рівень 2 та вище). Оскільки з’єднання RS 485 приєднується до шини, то за його допомогою можуть бути реалізовані також і польові шинні системи. Таким чином, наприклад, раніше реалізовувалися частини протоколу CAN на основі фізичних з’єднань RS 485. Як приклад польових шин, що частково використовують RS 485б, можна назвати ще PROFIBUS, MODBUS та INTERBUS.